Szklarska Poręba
to znane, turystyczne miasteczko na pograniczu polsko-czeskim, malowniczo położone w dolinie rzeki Kamiennej, na zboczach dwóch pasm górskich Karkonoszy i Gór Izerskich.

Miejscowość oferuje tak wiele atrakcji, że może zaspokoić każdy „apetyt” na przygodę, sport, rekreację i kontakt z naturą. Szklarska Poręba zajmuje obszar 76km2, z czego aż 86% stanowią tereny leśne i zielone (w tym obszar Karkonoskiego Parku Narodowego i kilku rezerwatów przyrody).

Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna pozwalająca na uprawianie różnych form wypoczynku oraz „piękne okoliczności przyrody” sprawiają, że Szklarska Poręba przez cały rok stanowi atrakcyjny cel pobytów weekendowych, urlopów lub spotkań biznesowych. Bogato rozwinięta, oznakowana sieć turystycznych szlaków pieszych i rowerowych pozwala na przemierzanie górskich plenerów na własnych nogach lub dwóch kółkach.

Zimą miasteczko zamienia się w centrum sportów zimowych w oparciu o Skiarenę Szrenica – ośrodek narciarstwa alpejskiego na karkonoskich stokach Szrenicy oraz Jakuszyce – dzielnicę będącą prawdziwym rajem dla amatorów narciarstwa biegowego w Górach Izerskich.
Zachęcamy Państwa do poznania uroków tego miejsca.Więcej informacji

www.e-szklarska.com atrakcje turystyczne, aktualności
www.tryzyg.pl galeria foto

Willa Magnat Szklarska Poręba, ul. Demokratów 10, tel. 788 597 564
MAGNAT IRENEUSZ NAJDEK, KAZIMIERZ NAJDEK S.C
UL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 47A, 69-100 SŁUBICE, NIP. 598-161-40-97, regon 080374913
Copyright (c) InterPele Szklarska Poręba